24
Dec
08

Jõulumuusikat hipsteritele

different

Väga lihtne on jõululaulude vastu allergiliseks muutuda, kui juba novembris hakkasid päkapikud Selveris kuusepuudest ja piparkookidest lõugama laulma. Seepärast otsisin arhiivist 5 jõululaulu, mida võid kuulata siis, kui  ei taha haljastest okstest ja präänikute maast enam mõelda ka.

1. Jimmy Smith – God Rest Ye Merry Gentleman (Oh No Remix)

Oh No “WTF” oli lugu, mille pärast ma kunagi aastaid tagasi ekstra Koit Raudsepale meili saatsin, et küsida “oo yo yo mis see äge hiphopi lugu oli, mis sa raadios lasksid”.  Igatahes Türi kandis Šmutovi Golfiga ringi kimades oli väga geto tunne (palju getom kui Nas vmt mis tol ajal pop oli). Ja arvatavasti kuulavad väikesed mustad poisid sel aastal kuuse all just seda tracki. Ho ho ho ja Yo yo yo!
Miks see on hip:
Mitte-kommerts hip-hop

2. Sixpence None the Richer – Carol of The Bells

Tead küll, see on see bänd kellel oli täpselt üks hitt. Tuleb välja, et mingil hetkel nad andsid välja veel terve hunniku jõululaule (loe: ühehitiraha sai otsa). Ja kuigi kuulsaks nad enam ei saanud panin ma jõulukingituseks nende loo üles. Häid jõule Sixpence None the Richer!
Miks see on hip: Bänd mis oli kunagi cool ja nüüd mainstreamist valgusaasta kaugusel

3. Solcofn – Nude Christmas

See lugu pani mind üldse jõulukogumikku koostama. Kuigi Radioheadi “Nude” jagab sel aastal Kanye “Love Lockdowni” ja kogu Klaxonsi diskograafiaga üleremiksimise tiitlit, on see versioon tõeline šedööver. See on nüüdsest ainuke mõeldav viis minu jaoks, kuidas White Christmasit laulda.
Miks see on hip: Radiohead!

4. Weezer – The Christmas Song

Weezer tegi kunagi head muusikat. Tõsiselt head barbershopiga vürtsitatud nohikurokki. Umbes tuhat aastat tagasi laulsid nad stuudios linti ühe jõululaulu – nii nohiku kui üldse võimalik. Niiet täpselt nagu mulle valatud.
Miks see on hip: Nohikurokk. Ja lisaks on see lugu ameltlikult avaldamata B-side! Hipstergasm!

5. Vennaskond – Viimane jõuluöö

Kamoon. It’s Vennaskond. Nuff said. Minu definitive jõululugu läbi aegade.
Miks see on hip: Sest see on niiiiii indie.

Häid pühi kõigile ja jagage kommentaarides oma lemmikuid!

Advertisements

2 Responses to “Jõulumuusikat hipsteritele”


 1. December 24, 2008 at 14:56

  no tähendab ma siis kirjutan selle kommentaari TEIST KORDA. aga jõulude puhul ma ei lähe kerisele. niisiis…ONCE AGAIN (täpselt sama intonatsiooniga nagu seal 2 quick start – ma varjuna kannul sul käin )

  nii. et siis mulle tekitavad jõulutunde järgmised The Brother Kite lood nagu “The Way That You Came Down” ja “Hopeless&Unsung”. jõululood need nüüd vaevalt on, aga need neetud aisakella-sound-aliked seal taustal täidavad oma ülesande liigagi hästi.

  lingid siis:
  [audio src="http://web.zone.ee/sparta/04%20Hopeless%20and%20Unsung.mp3" /]
  [audio src="http://web.zone.ee/sparta/04%20Hopeless%20and%20Unsung.mp3" /]

 2. 2 Carry
  January 2, 2009 at 22:02

  Kui need Kevade-viiulid millegi inimlikuma vastu vahetada, siis Vennaskonna oma, a muidu kolmas. Pealkirja pärast. Ei tegelt sest ma olen vana lihtsalt ja ei jaksa kiiresti tantsida vaata. Või siis et sul on Radiohead-i koha pealt õigus. See jääb nüüd.

  A neiu bi ei pea üldse oma aisakella-häire pärast muretsema – see on umbes sama, kui lehmakella kolinat kuuldes tuleb automaatselt suvine võililledega karjamaa silme ette.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


Well Played, Sir

Muusikablogi muusikasõpradelt muusikasõpradele. Kui sul on mõni omatehtud lugu, remiks või miksteip, mida tahaksid siin promoda, siis kirjuta meile: wellplayedblog@gmail.com

Statistika

 • 184,967 lööki
Advertisements

%d bloggers like this: