09
Jan
09

Sissejuhatus miksteipimisse (2 AP)

esimesed mixteibid

Kõik sai alguse sellest, kui mu sõbranna Ailen oma arvutis tuhnides kahe huvitava MP3-formaadis objekti otsa komistas. Pikemal vaatlusel osutusid need minu kõige esimesteks miksteipideks aastast 2004, mis koosnesid täiesti müstilistest lugudest ning ohtrast crossfeidimisest. BPM-test ja Traktoritest polnud mul siis veel õrna aimugi. Lood said puzzlena kokku sobitatud ning algused ja lõpud sulatatud. Tehnikal on siinkohal marginaalne tähendus, sest loovalik lõi esmasel kuulamisel lihtsalt pahviks.

Rohke riistvarauuenduste tulemusel olid nii need miksteibid kui ka tracklistid ajaloo unustusse vajunud ning selle taastamiseks tuli appi võtta nii guugeldamisoskused kui ka iPhone suurepärane kolmanda peo programibaas. Tõdeda tuleb, et nende teipide ühisnimetajateks võivad pigem olla noise, soundscapes, dreampop, shoegaze, indie-electro ja techno‘ga siinkohal tegemist ei tule.

Täna olin ühe intervjuu küsimustele vastates sunnitud mõtlema sellele, miks ma selle mixteipimisega jändama hakkasin. Esimest korda jõudis pärale asjaolu, et kõiges on süüdi suurepärane Nick Hornby ja eriti tema “Elu edetabelid”. Nii ta siis läks ja kestab siiani. Hämmastav, kuhu inimesed oma aega investeerivad, midagi selle eest saamata. Mida tegid sina aastal 2004?

Aga nüüd siis asja juurde ehk lugude järjestus, kommentaarid ja lingid.

Esimene mixtape (MP3)

 1. Ulrich Schnauss – On My Own (Selle looga lendas Ulrich Schnauss otsejoones shoegaze klassikute ridadesse. Uskumatu, et tüüp on juba 2 korda Eestisse jõudnud. Aga Von Krahli esimese kontserdi helitehniku sõrmedega tahaks siiani midagi kurja ette võtta)
 2. Vonsuck – Uni tuleb akna alla (Lege eesti soundscape disainer Taavi Laatsit oma vanema projektiga. Hiljuti imestasin peaaegu silmamunad koopast välja, kui kusagil suvalises USA netipoes nägin Vonsucki albumit “Enne und” 3 dollari eest müügis)
 3. Crustation – Down Down (Crustation on üks smoothimaid ja alahinnatumaid trip-hopi artiste, keda ma tean. Lihtsalt puhas hulpimine helide ookeanis)
 4. Broadcast – Long Was The Year (Broadcastiga oli see lugu, et indie oli tol hetkel põhiline teema ja mida uitavam naisvokaal ja imelikumad pininad taustaks, seda parem)
 5. Catherine Wheel – Black Metallic (Järjekordne näide shoegaze raudvarast, taaskord alahinnatud)
 6. David Sylvian feat. Autechre – Shadowland (David Sylvian on üks müstiline mees. Hauatagune hääl ja suurepärane komponeerimisoskus. Keda köidab, siis soovitan tema albumit “Everything/Nothing”. Aga see on juba muusika mõistmise kõrgem pilotaaž. Kummaline, et Warp Recordsi Autechre temaga koostööd on teinud)

Teine mixtape (MP3)

 1. Broadcast – Echo’s Answer (Kõhedusttekitav algus. Naljakas, et selle loo leidsin ma kunagi Obsessive Recordsi downtempo kogumikult)
 2. Eels – Novicane For The Soul (Taaskord peab ütlema, et legendaarne lugu.)
 3. Tracer – Exit Lens (Geniaalne taasavastus space-rock’i valdkonnast. See lugu ajas kõige rohkem närvi, sest kõlas nii hästi, kuid autori nime ei suutnud kuidagi meenutada. Sõnade guugeldamine tuli aga sel korral abiks.)
 4. CiM – Rn.a (Taaskord mõnus 90ndate touchiga rännak helimaastikel)
 5. Boards Of Canada – Xentrix (Ma ei oska midagi muud tarka teha kui naerda)
 6. ??? – As Adam Early in The Morning (Rohke guugeldamise tulemuseks on ainult see, et loo teksti aluseks on Walt Whitmani luuletus, kuid artisti kohta ei oska otsingumootor midagi asjalikku kosta. Jube ilus lugu)
 7. Slowdive – Shine (Splendiferous Locust Mix) (Üks sõdur Slowdive võimatult ilusate lugude armaadast. Naljakas, et see lugu oli sellises eriti jaburas Gregg Araki filmis nagu Splendor. Samas on sel linateosel üks parimaid soundtracke ever made)
 8. Pia Fraus – Obnoxious (Galaktlan remix) (Aaaah! Okei seda lugu tuvastasin ma piinlikult kaua. Minu arvates üks parimaid remixe üldse Pia Frausi loomingust)
 9. Takako Minekawa – Gently Waves ( 🙂 )
 10. Lu:k – Lovin U (Selle koha peal tahtsin ma lihtsalt karjuma hakata, sest eargasm tungis vägisi kallale. Eesti legendaarne trummi ja bassi värk. Siinkohal meenub, kuidas Lu:ki uue plaadi presekas EKAs oli ja ma mingil arusaamatul põhjusel oma pileti otse EKA-esisesse prügikasti saatsin)
 11. Broadcast – Minus One (Broadcast nagu Broadcast ikka…)
 12. 4hero – Mr Kirk’s Nightmare (Mida kuradit???)
 13. Takako Minekawa – Plash (Päris ootamatu reaktioon Mr. Kirk’i traagilisele saatusele…)
Advertisements

6 Responses to “Sissejuhatus miksteipimisse (2 AP)”


 1. 1 Sir Ehala
  January 15, 2009 at 11:48

  mis teema sellega on, et Sa Prives 30ndal lineupis tundud olevat muuseas koos !K7 tüüpidega….

 2. January 15, 2009 at 13:41

  selline teema on, et nii on..

 3. 3 Sir Ehala
  January 15, 2009 at 15:30

  jaja ära salatse, ma juba kuulsin, et essu kutsus ehk siis mixteibiga läks hästi 🙂
  Palju Õnne!
  Head närvitsemist 😛

 4. January 15, 2009 at 15:38

  maisalatse 😀 enar kutsus jah, mixteibiga läks jah siis…niiviisi 😀
  aga oh seda närvi nüüd

 5. 5 Johan
  January 16, 2009 at 14:28

  a birx tee käbe mix valmis kodus ja nii jäääb rohkem aega kohapeal nuppe voolida ja flangerit kruttida:D:D

  a muidu naiss (Y)

 6. January 16, 2009 at 16:01

  hahha hästi johan 😀
  paneks üldse kellegi teise poodkästi


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


Well Played, Sir

Muusikablogi muusikasõpradelt muusikasõpradele. Kui sul on mõni omatehtud lugu, remiks või miksteip, mida tahaksid siin promoda, siis kirjuta meile: wellplayedblog@gmail.com

Statistika

 • 184,976 lööki
Advertisements

%d bloggers like this: