06
Feb
09

Virtual vs Traktor

Virtual vs Traktor

Paluks nüüd ühte vaidlust kommentaariruumis. Teema on ainult tarkvara, mitte vinüül või cd või kassett. Kes tahab, võib diskussiooni tuua ka mõne teise programmi. Niisiis, kas Virtual või Traktor?

Advertisements

40 Responses to “Virtual vs Traktor”


 1. February 6, 2009 at 16:14

  Traktorile ei ole vastast. Virtual on rohkem mängukann 😀

 2. 2 buugi
  February 6, 2009 at 16:21

  pigem nagu Virtual on kunn ja Traktor on kann.

 3. February 6, 2009 at 16:50

  nii kaua kuni traktor ei suuda normaalselt bpmi lugeda ja beatmatchimist teha, on see lives minu jaoks täiesti kasutu tööriist. olen korduvalt proovinud ja täiesti uskumatut pornot tuleb vahepeal ikka sellest programmist. seepärast kõik oma lived siiani virtualiga teinud. kui mul oleks kõik muss 120-130 bpm, siis saaks hakkama aga isegi sellega traktor feilib iga natukese aja tagant. ja normaalset sämplerit traktoril ka pole. ja harmonic mixing jaoks ei oska traktor ka midagi välja pakkuda…

  virtualis ma igatsen korralikku sisseehitatud hipass/lowpass filtrit, soundi mis on kohe hea mitte ei pea menüüdest kruttima ja ilusat skinni. need on need asjad mis traktoril on ja virtualil (veel) mitte.

  ja kui ma peaksin veel teisi softe soovitama siis deckadance (http://deckadance.image-line.com/) on viimane aasta olnud väga lubav programm, kui nad paar pisidetaili korda saavad siis on see kindlasti my new weapon of choice. ja just tuli välja selline lihtne soft nagu Cross (http://www.mixvibes.com/site/pageeng/page.php?x=mv7cross) mis valmistas ka igati meeldiva üllatuse.

  eks see sõltub stiilist ja livest ka. lazersil on mul vaja head looperit, sämplerit, ülikiiret ja raudkindlat BPMi äratundmist ja vahel harmonic mixingut. samas kui mul oleks rahulikum ja monotoonsem sett, siis saaks traktoriga kruvida. või juba kasvõi ableton livega.

 4. February 6, 2009 at 17:02

  Traktori varasemad versioonid jamavad tõesti kohati biidiga, kuid selle jaoks on manual beatmatch. Pole eriti vaevanõudev natuke pitchi maha võtta või juurde panna.

  Alates versioon 3.4’st ei ole enam bpm probleemi. Bpm’i jama võib kohati ka mälu taha jääda, kuid kui mälu piisavalt, siis pole see põhjuseks.

 5. February 6, 2009 at 17:37

  maitea, mul traktor pro ka ei jaga ööd ega mütsi poolt lugude löökidest ja pakub täiesti koomilisi temposid ning paigutusi löökidele. mäluprobleeme ei ole auka!

 6. February 6, 2009 at 17:44

  Kohati võib see Traktori lolliks ajada, kui playlist on väga suuur. Pärast playlisti kahandamist jooksis asi paremini.

 7. 7 buugi
  February 6, 2009 at 17:51

  Minu jaoks on samuti mõlemal olulisi puudusi.

  Traktorit ma ei kasuta sel lihtsal põhjusel, et kahe loo helipildid on eraldi, mitte koos, nagu Virtualis. See võimaldab miksida oluliselt täpsemalt ja kiiremalt. Techno puhul see ei ole nii oluline kuid kui miksida baltimore’i või bassline’i, kus lood on vaheldusrikkamad, on see mulle väga tähtis.

  Traktori puhul meeldib mulle aga see, et on võimalik genereerida rohkem kui 2 dekki. Lühikeste lugude miksimisel jääb Virtuali kahest dekist kuidagi väheks ning kasutaksin seda võimalust ka sämpleri asemel. Lisaks häirivad Virtuali puhul filtrid ja efektid. Efekte saab küll puldist teha, kuid oleks palju meeldivam, kui ühe mid’i asemel oleks midhi ja midlow.

 8. February 6, 2009 at 18:01

  No sa võid traktori faasimeetreid kasutada, täpselt sama asi. Üldiselt siiski kuulatakse kõrvadega mitte ei vaadata pilti 😀

 9. February 6, 2009 at 18:01

  Aga jah..vahet ei ole, kes mida kasutab, peaasi, et muusika oleks hea 🙂

 10. February 6, 2009 at 20:34

  minu alandlik arvamus on, et virtual on mingi kooli diskode jaoks paras soft ja Traktor on ikka tööriist.
  ei jää ta hätta techno, house’i, hardstyle’i ja trance miksimisega. efektiplokk on korralik ning üleüldse jätab Traktor sellise positiivsema mulje.

 11. February 7, 2009 at 11:35

  see on minu jaoks lihtsalt alati huvitav olnud, et miks inimesed ütlevad et virtual on koolidisko jaoks. et mis põhjusel.

 12. 12 Johan
  February 7, 2009 at 19:17

  sest iga aff saab sellega hakkama:D … ma olen yhe korra kasutanud virtuali ja kohe tuli PÄRis koolidiskolt välja:D

 13. 13 buugi
  February 7, 2009 at 20:46

  Aga lihtsus ju ei tähenda amatöörlikkust vaid just headust. Täpselt sama nagu see üks ütlus: tark ei ole mitte see, kes räägib lihtsatest asjadest keeruliste sõnadega (miks üldse öeldakse interpreteerima mitte tõlgendama) vaid see kes räägib keerulistest ajsadest lihtsate sõnadega. Sest ka traktoriga saab ju koolidiskot teha ja virtualile saab efekte lihtsalt juurde lisada. Tegelikult pole ju techno, house’i, hardstyle’i ja trance’i miksimisel erilist oskust vaja ning sellega saab iga natukenegi asjalikum programm ka ise hakkama. Programm on aga hea tööriist hiphop’i, soul’i/funk’i, bassline’i, dubstep’i või muu sellise miksimisel ning siis on helipildi nägemine väga kasulik.

 14. 14 Paul
  February 7, 2009 at 21:27

  Mis lihtsusest sa räägid? Vaata mis paska see virtual täis on, ekraan lausa virvendab silme ees.
  Palun nimeta üks profesionaalne joki, kes seda jura kasutab? Mitte keegi ei kasuta seda.

  http://www.ketostuudio.planet.ee/traktor.jpg?2

  see on lihtsus.

 15. February 7, 2009 at 21:37

  haha. eino kui ikka fleimimiseks läks. siis.

  kes virtuali kasutavad? no näiteks dj muggs (cypress hill), coldcut (noh need mehed kes nii muuseas ninja tunesi lõid eksole), dennis ferrer…

  ma jään endiselt enda juurde, et väga hea peo võib teha ka winampi ja youtube abil. its the man not the machine 🙂

 16. 16 teetteeteed
  February 7, 2009 at 21:56

  Miskipärast on nende üks armastatuim reklaamnägu CARL COX kasutamas mingit traktori skinniga viruali.

  mhhhh…

 17. 17 teetteeteed
  February 7, 2009 at 21:57

  CARL COX tuhandetele virtual dj-d propageerimas 🙂

 18. 18 Dr.Flow
  February 8, 2009 at 02:03

  Mehed, kasutage kõrvu. Basslinei on võimalik väga täpselt ka kuulamise järgi kokku viia. Digidj’nduse automatiseeritud bpmi mõte on tekitada vaba aega, mille ooksul millegile muule süveneda. Kui te tahate lugusid omavahel blendida ei ole vahet kas mängite sajasel pioneeril või mingisugusel dj programmil, kõrvad ning tihend nende kahe väljaulatuva nahakortsu vahel teevad tööd!

 19. 19 Johan
  February 8, 2009 at 10:05

  minuarust ikkagi techno on parem kui laserid:D

  tegelt.. KAMMAAAN.

  Mac on parem kui pc.

 20. February 8, 2009 at 11:10

  virtual dj vs. traktor

  see on sama hea kui võrrelda Photoshoppi MS Paint’i või Cool Edit’it MS Sound Recorderiga.

 21. February 8, 2009 at 11:30

  teate mis, selle teema paneb lukku see video…

  ja sellele järgnevad klipid, screw virual!!!

 22. 23 Johan
  February 8, 2009 at 15:18

  richie on parem kui virtual dj.

 23. 24 buugi
  February 9, 2009 at 00:39

  @ Dr.Flow
  Mõte ei ole automatiseeritud bpm’is vaid just selles, et näha, kus üks koht ühel lool algab ja teisel lõpeb. Lugu saab küll ette kuulata kuid väga raske on ennustada täpset kohta, kus ühel lool nt vokaal lõpeb ja teisel algab. Just siin aitab piltide kokku viimine.

  @ Paul
  Virtuali saab täpselt sama lihtsaks teha, kui valida basic interface. Mina ei näe seal mingit häirivat saasta.

  Aga mis Richie’sse puutub, siis ta pani tõesti keskustelu lukku. Neli dekki on tõesti midagi sellist, mida virtualil ei ole ja see teeb traktori võimekamaks ja selles osas paremaks.

  Mis mind aga kogu asja juures häiris, oli see, et traktori pooldajatelt ei tulnud ühtegi korralikku argumenti. Eesmärk oli natuke tulist diskossiooni tekitada, mille tulemusena jõuame kõik paremale arusaamale kahe või enama programmi põhilistest eelistest ja puudustest. Kuid naljakas, et ainsa hea argumendi ütles Richie, mitte keegi ülalolevatest. Seetõttu ka vaidlesin edasi. Ma olin algusest peale nõus tunnistama traktori paremust kuid ajas närvi demagoogia.

  Kokkuvõttes on minu arvates ühelt loolt teisele üle minnes, pakub virtual ikkagi rohkem abi, kuna näitab ära kuna tuleb loos muutus. Jah, kõrvadega kuuleb biiti kuid kõrvadega ei kuule mitme biidi pärast see muutus tuleb, kui just lugu ei muutu iga 32 takti järel ja dj hoiab järge. Pigem lasta arvutil seda teha ja ise samal ajal mõnda efekti kasutada. Kui aga tõesti kolmas, neljas või viies lugu miksimisse lisada, siis virtual seda lihtsalt ei võimalda.

  Tegelikul mind ei huvita üldse, kumb neist on parem või halvem vaid see on igaühe maitse asi. Ma ise laivis programmi abil ei mängi, virtualiga teen miksid ja põhjusel, et mul ei ole kodus vastavaid mängijaid. Ja kõige tähtsam on tõesti see, et vahet ei ole, kui muusika on hea. Mind aga häiris see, et traktorile toetust avaldavad seisukohad ei olnud argumenteeritud vaid tuginesid subjektiivsetel väärtustel.

 24. 25 Paul
  February 9, 2009 at 07:53

  Traktoril näitab loo spektris täpselt samamoodi, kus mis muutub. Ega nad seal ilma asjata ei virvenda.

 25. February 10, 2009 at 00:17

  vana hea ikka. kui posti nägin ja kommentaariumi sisenema hakkasin, siis mõtlesin kohe, et kas tuleb ikka photoshop ja mac ja pc ja paint ja muud sõbrad ära siia.

  üldiselt. traktor jah ilmselgelt on IMAGOLOOGILISELT professionaalide programm ja virtual siis jääb neile, kelle aju kahe eraldi helipildi sünkimisel hätta jääb umbes… suures osas jälle puhtalt mainekujunduse keiss (pc ja mac eksole). mõlemal programmil on oma vead ja head, aga mingi virtuali koolidisko gadgetiks tembeldamine on ilmselge snobism (look who’s talking.) ise kasutan mõlemat ja ei suuda siiani otsustada, mida võtta ja millega teist visata. aga traktor prod tervitaks palavalt ning suruks käppa ka, sest see tegelane otsustas keset prive seti beatmatchil hullu panema hakata. oleks äärepealt paar grandioosset feili majja peksnud. probleem ei ole selles, et ise pitchida ei suudaks, vaid selles, et ebastabiilsus ei hüüa traktori puhul küll tulles.

  a noh, ma siin niisama remargina heietan.
  carry on, kellel kastanid ja kellel õli tules.

 26. 27 tiith
  February 10, 2009 at 21:56

  Neid kommentaare vaadates tuli mul meelde põhikooli aeg, kus ma oma klassiõhtul “miksisin” kahe erineva muusika keskusega. See oli raske…või siis ka mitte, kuna lihtsalt mingit olulist beatmatchi ei toimunud vaid väike crossfade 🙂

  teema kohapealt ei oska midagi kaasa rääkida, Virtualiga esinesid probleemid, kui ma seda kasutasin kunagi, aga too jäi vist pigem arvuti taha. Samuti ei saa ma aru, miks peab olema sada erinevat koledat skinni, kui võiks teha ühe korraliku, mis võiks defaultis peal olla. Selles suhtes on traktori graafiline liides etemini korraldatatud. Miximisega saab muidugi mõlemaga hakkama, kuid siiski jään ma ise traktori juurde, kuna asi on minu jaoks praktilisem.

  Minu väike arvamus.

 27. 28 mowka85
  February 11, 2009 at 20:08

  Ei ole kumbagi kasutanud, peaks vist proovima.

 28. 30 marika
  February 17, 2009 at 09:28

  mõtlen vaid, et juhul kui te vinüüle arvutisse ei ripi siis mis faile te mängite nende programmidega?

 29. February 17, 2009 at 10:34

  Omajagu on sisse-lindistatud vinüüle, on ka sellised kohad nagu junodl ja biitport. Teiste eest ei oska rääkida.

 30. February 17, 2009 at 10:35

  failiks on mp3 😀

 31. 33 buugi
  February 17, 2009 at 16:13

  ma polnud varem proovinud aga virtualiga sai filme (sest mu ei olnud arvutis muid videofaile) mixida 😀
  ehk mängib lisaks mp3-dele .avi-sid ja saab kuidagi ka visuaale teha

 32. 34 teetteeteed
  February 21, 2009 at 12:04

  Kuidas on lood Virtuali ja LIVE’i sünkroniseerimisega? Live pole ju miskine nišikaup, vaid täielik standard juba…

 33. 35 evil twin
  February 25, 2009 at 12:16

  hmm. Ma saadaks mõlemad seenele ja võtaks Abletoni hoopis 🙂
  ctrl+m on taeva kingitus.

 34. March 5, 2009 at 16:06

  Dennis Ferrer kasutab Traktorit ning kiitis seda.

 35. March 20, 2009 at 10:32

  eile mängisin lazersil esimest korda laivis traktoriga.
  i’m in love 😀

 36. 39 pingbang
  April 4, 2009 at 01:27

  vana hea DJ toorik on kõige ülbem, sest:

  1. ta ei taha oma läpparit peole vedada, kuna ta teab, et pärast viimast lugu on ta pilditu. (koos arvutiga ta hommikul linnas ringi ei küta.)

  2. arvutile on vaja controllerit, aga ta teab, et ta on pärast viimast lugu on ta pilditu.
  (koos controlleriga ta hommikul linnas ringi ei küta.)

  3. ta keeldub põhimõtteliselt arvuti hiirega rokkima.

  4. ta on avastanud, et hommikul toorikuid otsides ei olegi neid tuuri lastud, vaid nad vedelevad jumala rahus kellegi voodi all.

  5. ta teab, et kui ta lapakas kuskilt leitaks, siis sellise arhiivi kiddy ja zoo porni eest võib saada kuni 12 aastat

 37. 40 Johan
  April 5, 2009 at 10:25

  no samamoodi on bändimeestel nii, et kõige suurem joodik ja läbumees on käed-taskus solist ja kõige tublim on tsellist.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


Well Played, Sir

Muusikablogi muusikasõpradelt muusikasõpradele. Kui sul on mõni omatehtud lugu, remiks või miksteip, mida tahaksid siin promoda, siis kirjuta meile: wellplayedblog@gmail.com

Statistika

 • 184,967 lööki
Advertisements

%d bloggers like this: