13
May
09

Full Cycle

Enamasti ei tee ma tihti mixe, keskmiselt on aastas kaks või kolm tunniajalist joru ja seda on minu jaoks küllaltki palju. Lähtun sõltuvalt aastaajast ja tujust. Kuna mixteipe ja kõikvõimalikke arvutiga tehtud kola on kogu nett täis ja ei ole seda aega, et sortida, mis töötab ja mis mitte, seega siit minu nö. kõige “ausam” set selles vallas. Üritasin välja juurida kõikvõimalikud hetke emotsioonid ja lainevoolud ja keskendusin muusikale, mis mind paneb ostma vinüüle, CD-sid ja MP3sid, ehk siis helid ja biidid, mis erutavad. Üks point oli veel, et kui teha set siis selline, mida kuulaks ka kuu või aasta pärast ehk kui see peaks olema minu hetke essential mixi esimene tund, siis piinlikust ei tunneks. Loomulikult jäi väga palju/enamus head kraami välja ja kohati on set liiga naiivne, kuid niimoodi ja iseenda jaoks ma muusikaga olen tegelema hakanud ja teen edasi. Loodan, et ka teie. Kes viitsis teksti lugeda, see vast kuulab ka. Diipi ei pane, aga Mid leveleid kruttin ikka.

mowka – essential mix part 1
(58:25)


1.Daft Punk – Fresh
2.Moodymann – I Can’t Kick This Feelin When It Hits
3.Battles – Tonto (The Field Remix)
4.Extrawelt – 8000
5. Anja Schneider & Sebo – Rancho Relaxo
6.Julien Jabre – Swimming Places
7.Simian vs. Justice – Never be alone (Paralyzed Voice remix)
8.Midfield General – Coatnoise (Dave Clarke Remix)
9.The Knife – We Share Our Mother’s Health (Trentemøller Remix)
10.Claude Vonstroke – Who`s Afraid of Detroit
11.Solid Groove – This Is Sick
12.Radioclit – Divine Gosa (Switch Remix)
13.Zdar – Don`t you want
14.Marc Romboy & Stephan Bodzin – Ariel
15.Mathew Jonson – Ultra Violet Dream
16.Claude Vonstroke – Deep Throat
17.John Tejada & Arian Leviste – Back For Basics

Kes ei tea, kes on dj mowka siis tegu on kodanik Martin Veismaniga, kes alustas plaadimängimist 2001. aastal, mil 7.jaanuaril ostis oma esimese vinüüli, milleks oli Roni Size EP “In The Mode”. Trummi ja bassini jõudsin Varjendi pidudelt, kus olin umbes aasta käinud, enne kui Studious ja Methodikuga tuttavaks sain. Seejärel alustasin plaadimängu harjutamisega. Algusest saadik on minu lemmikleibeliks olnud, äsja suletud Bristoli drum and bass leibel Full Cycle, mille poolt välja antud träkid võlusid/võluvad geniaalsete bassikäikudega. Üldjoontes hindan  bassi ja seda, kas lugu hakkab peas loopima või mitte, ehk siis mingil määral atmosfäär. 2005. aastal tegin jungle mixi, mille härra Raul Saaremets oma saates “Tramm ja Buss” täies mahus ette mängis, öeldes: “Tegu on Tartu mehega, kelle tehniline pool vajaks veel lihvimist, kuid lugude valik kompenseerib selle, kes ajalugu ei tea, elab ka tulevikuta”. Mõnes mõttes olen seda ka jälginud, kuna enamasti on uuest muusikast raske leida, seda unustama panevat “miskit”.2006. aastal jätsin dnb ja jungle plaatide ostmise mingiks ajaks soiku, kuna ei leidnud piisavalt muusikat, mis meeldiks. Sellest olukorrast põhjustatuna vahetasin bmpi ja helisid, mis tõid mind house muusika ja selle erinevate vormide juurde. Mänginud olen suuremates klubides (Krahl, Prive, Hollywood, Illusion, Club Tallinn) ja kõikvõimalikes väiksemates kohtades (Erki moeshow aftekas, LSM, Moskva, Mustpeademaja, Sadamateater, Wimbeldon, Gen klubi jpt.) kolmel aastal Sundancel. Resident olen pidudel Roll&Bass, Neljapäev with lazers, Mäo, Fried Funk. Koos Studiosega korraldnud kolmel aastal Tartus Triple Jumpi. Hetkel teinud paar lugu, mis selle aasta sees ma usun, et ka plaadile saavad, kuid enne vaja stuudiosse veel minna.

Long live the music!

mowka

Advertisements

11 Responses to “Full Cycle”


 1. May 13, 2009 at 06:37

  Tracklisti järgi polegi ülelaetud elektroga tegemist :)??

 2. 2 |ürgen
  May 13, 2009 at 07:00

  Guud staff :)) thx m8

 3. May 13, 2009 at 07:42

  Algus ja lõpp olid mõnusad..keskmine osa oli nagu mingi muu set 😀
  Moodymann on sul vinüülil olemas?

 4. 4 mowka85
  May 13, 2009 at 07:49

  Keskmine osa sai jah, kohati selgusetu, kuid nii see juba on, et mõni lugu on hinges pikalt. See Moodymann träkk kahjuks pole, ei raatsi ka 50 Euri välja käia hetkel, kuid peagi.

 5. May 13, 2009 at 08:22

  30’ga saab kätte..aga asi on seda väärt 🙂

 6. 6 martti
  May 13, 2009 at 09:17

  oli siis ükskord selline keiss, et passisin tööl ja kuskilt kaugustest oleks nagu keegi swimmingplacesit mänginud. wtf. Läksin luurele. Oli koopiamasin. Tõsimeeli, kui koopiamasina paned mingit suurt pakki paljundama, siis see järjepidev heli on täpselt julienjabre taust.
  aga ma pold seda väga ammu kuulnud nii et biiigapppp(Y)

 7. 7 mowka85
  May 13, 2009 at 12:17

  Paul sul on olemas? See on jah ikka väga must vinyl ja neid kettaid, mis tolmu kodus võiks koguda on ikka way too much. Marrti, peaks tegema siis mingi remixi Copying spaces. Tegelikult ma olen seda sampledanud ja teinud ühe enda loo, mis hetkel masteri mõttes kriitikat ei kannata, kuid väikese maitse saab kätte.

  mowka – Places like this

  [audio src="http://www.mowka.ee/places%20like%20this.mp3" /]

 8. May 13, 2009 at 17:17

  Ei ole jõudnud veel..liiga palju kalleid/vanu plaate on..ei hakka hammas peale kõikidele/korraga/kohe 😉

 9. 9 kl
  May 14, 2009 at 11:51

  aim for the sharivari “number of names”, price up to 200 euros per 12″(not bootleg). Super track though, la historie de la lazers prolly.

 10. May 19, 2009 at 21:33

  see on konkurentsitult sinu mixidest minu kindel lemmik. mängisin seda viimase lazersi soundchecki ajal ja jäigi mängima see, ei saanud kinni panna lihtsalt. ja praegu sama lugu.

 11. 11 mowka85
  May 20, 2009 at 14:11

  Tänud, eks ta pikalt ka kokku mõteldud. Suveks peaks tegema ühe lazerika ka.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


Well Played, Sir

Muusikablogi muusikasõpradelt muusikasõpradele. Kui sul on mõni omatehtud lugu, remiks või miksteip, mida tahaksid siin promoda, siis kirjuta meile: wellplayedblog@gmail.com

Statistika

 • 184,967 lööki
Advertisements

%d bloggers like this: