17
Jan
10

TMIS’09: Uku Loco

La vida es una lenteja – elu on hernes! Lõppev aasta oli muusika kohapealt äärmiselt mitmekülgne. Kui keegi oleks mult aasta eest küsinud, et mida ma 2009 kuulan, oleks ma kõhklematult elektro ja italo pakkunud. Höhö.

Läks aga nii, et 2008 lõpus sattusin ma kolmeks kuuks Ladina-Ameerikasse ning see raputas mu muusikamaailma päris korralikult. Šokk oli umbestäpselt selline (salsa asemel oli reggaeton). Tagasi tulles tegelesin ma terve 2009 aasta esimese poole erinevate ladina muusika tahkude avastamisega. Alates Argentiina cumbiast kuni Mehhiko technoni välja. Brasiilia faveladest ja kõiksugu klassikast rääkimata.

Nagu sellest oleks vähe, õnnestus mul end suvel kaheks kuuks Ukrainasse sebida. See avas mu silmad lõuna ja ida suunas. Vene diskens mind õnneks päris ära ei võlunud… kuid kõik muu küll, alates reggaetoni-kalinkadest kuni balkani bangeriteni.

Käesolev teip on katse ladinat ja slaavi-balkanit kokku tuua. Erineva tempoga erinevate kultuuride lugude kokkumiksimine oli paras pähkel… ja niivõinaa kõik soovitud lood tunni sisse ära ei mahtunud. Kuid ühe mõnusa multikultuurse peo meeleolu peaks ta kindlasti edasi andma.

Lõbusat kuulamist!

Uku Loco – This Mixtape Is So 2009

 1. Captain Planet – Speakin Nuyorican (Palov and Mishkin Remix)
 2. Black Mandingo – Just Get and Dance Cumbia
 3. Timbalada Dance – Beija-Flor
 4. Angel y Khriz – Ven bailalo
 5. The Outfield – Your Love (Toy Selectah MexMore Remix)
 6. Thalia – Mujer latina
 7. Unaesta – La vida es una lenteja
 8. Al Jawala – Heymischer Bulga
 9. Jesse Rose – Touch my Horn
 10. Nortec Collective – Mama Loves Nortec
 11. Rotfront – Red Mercedes
 12. Olga feat. Russian Bounce – Kalinka (Reggaeton remix)
 13. Shantel – Disko Partizani
 14. Mitsoura – Lei Toi
 15. Buraka Som Sistema – Aqui para voces (Brodinski Rmx)
 16. Douster – Journey to Tethys Sea
 17. Frikstailers – Baile Frik
 18. Sade – Smooth Operator (LunyP Baile Funk Fix)
 19. Los Amigos Invisibles – Sueño Erótico
 20. El Remolón – La Bonita
Advertisements

20 Responses to “TMIS’09: Uku Loco”


 1. 1 Paul
  January 17, 2010 at 15:06

  Üritasin kuulata, aga paraku tekkis suhteliselt kiiresti üledoos. Võibolla asi selles, et pean õppima ja ei suutnud keskenduda.

  Osad need rajad on moodsasse võtmesse pandud jne, aga kas kohalikus kontekstis on see kraam nagu meil Sulo, Nancy, Push Up jne?

 2. 2 Sir Ehala
  January 17, 2010 at 16:35

  tra paul sa valisid ikka ka head artistid välja….
  mixteibi kohta ei ütle veel midagi…

 3. January 17, 2010 at 16:54

  Ära nüüd valesti ka aru saa 😀

  Tahtsin teada, kes sellist muusikat seal kuulavad ja kus kohas. Kas see on seal menukas ja kergesti seeditav muusika, mis on kõikjal või on see peavoolust veidike eemalseisev. Kas need rajad on kõikidele teada ja kergesti kättesaadavad või peab nende leidmiseks vaeva nägema. Ühesõnaga, kas see muusika on neil tavaline pop-muusika või midagi muud.

 4. 4 mowka85
  January 17, 2010 at 17:18

  Mulle Uku su lähenemine meeldib, aga võib-olla on põhjus mu põhjamaises olekus, aga sellist ükskõikset vokaali on liiga palju, nagu oleks Samba trennis. Veidi liiga erinevates kohtades käis mix, kuigi saan aru, et see oligi sinu eelmine aasta, täis uusi avastusi ja katsetamisi, mis ei peagi tantsuplatsidel “küte” ülesannet täitma.

 5. January 17, 2010 at 18:45

  fun miks. see The Outfield – Your Love (Toy Selectah MexMore Remix) oli korraks teisest ooperist aga muidu muy bien

 6. 6 johanjohanjohanjohan
  January 17, 2010 at 19:20

  fakk ma pean kurbusega tunnistama, et üldse ei meeldi 😦 ootused olid kõrged, sest olen mõni aeg tagasi saanud väga häid impulsse sellisest kraamist.

  minu silmis on asjal selline 93 aasta disney MÄNGUFILMI maik juures (teate küll neid igast jalkafilme usa noortest), võibolla minu silmis natuke liiga moodne etnomuss.

  ja just nüüd kui ma kirjutasin läks pasunasaatel tymps heaks, aga üldiselt jään oma arvamuse juurde.

 7. January 17, 2010 at 21:17

  See mix peab just selline olema / tubli töö

 8. 8 mowka85
  January 17, 2010 at 21:40

  Ootan huviga kuhu sel aastal tüürid .)

 9. 9 Uku
  January 17, 2010 at 22:28

  Aitäh toetuse eest! 🙂

  Selle miksi ma kaasa tantsimiseks, mitte õppimiseks taustaks. Soovitan nt selle taustal süüa teha, koristada vms aktiivset tegevust harrastada.

  Vokaali puhul meeldib mulle väga kuulata teiste keelte kõla. Annab juurde.. eriti kui keel arusaadav on. Liigne inglise keel tüütab ära.

  Lugusid valisin seinast seina. Alates popmuusika staaridest (Thalia ja Angel y Kriz) kuni oma ringkonnas hinnatud DJ-deni (Douster, Captain Planet jne). Kusjuures indielektroonikat on sageli lihtsam kätte saada kui mõnda rahvahitti. Esimesed lihtsalt näevad oma loomingu ülemaailmsel levitamisel rohkem vaeva. Teised on heal juhul iTunensi/Amazoni veebipoes saadaval…

  Ja kokkuvõttes pole popil ja undergroundil minu jaoks olulist vahet – kui muusika on kaasahaarav ja huvitav, siis läheb ta igal juhul loosi.

 10. 10 Uku
  January 17, 2010 at 22:39

  Disney 😀 😀 . 90-ndatest pole otseselt ühtegi rada..

  “Unaesta – La vida es una lenteja” on pärit GTA Vice City soundtrackilt. Kusjuures, ta on spetsiaalselt selle mängu jaoks tehtud lugu… ehk siis moodne tõlgendus 80-ndate teise poole ladina muusikast.

 11. 12 Sir Ehala
  January 18, 2010 at 14:37

  ma ei teagi, mulle meeldis ja ei meeldinud….sa oled küll spetsialist, aaa ma ikka ei valiks väga neid lugusid niimoodi kokku…see loo lõpu toorelt kiireks panemine on päris gruuvi võte isenesest, aaa vahel aitamise asemel ei aita 😛 balkani ja vene värk on khuul though. 6 10st, peol teed paremaid

 12. January 18, 2010 at 16:11

  Hääd palad – väga rõõmus.

  Koristamiseks ja bailatamiseks optimaalne 🙂

 13. 14 MM
  January 18, 2010 at 18:51

  Reggaetonist rääkides, on mõni aeg ka vastavat pidu plaanis? Veaks ennast kohale küll.
  Mis puutub sellesse “puusadega masseerimisse”, siis tegemist perreoga. Eestis vist ei julgeta, veel, eriti, kuigi ma ei kujutagi ise eriti ette, kuidas sa Ladina-Ameerika popi järgi teistmoodi tantsid :).

 14. 15 Uku
  January 18, 2010 at 22:08

  Igal Music So Hotil on õhtu edenedes veidike ka reggaetonile ja sellega kokku sobivale kraamile pühendatud. Perreo-d tõesti (veel) ei tehta, aga päris klassiõhtu stiilis ka ei tantsita 😛

  Järgmine pidu tuleb veebruaris.

  Puhtalt reggaetonile orienteeritud üritust hetkel ei paista. Ses mõttes, et isegi Ladina-Ameerika tavaklubides vahetusid kolme muusikatüüpi ca iga kolmveerand tunni järel: tavadisko – reggaeton – salsa. Nii ei saa ühestki stiilist siiber.

  Mõne ladina-ameerika tantsukeskusega koostöös annaks ehk üht-teist teha. Ma kevadel sattusin ühe salsaõpetajaga rääkima, ning reggaetoni Eestis eriti ei õpetata. Ta ütles, et aeg-ajalt tellivad nad endale workshoppide jaoks Soomest treeneri. Kui midagi tekib, küll siis sellest siin blogis ka kuuleb.

 15. 16 MM
  January 21, 2010 at 18:25

  Oh, tänud väga ammendava vastuse eest :). Jään siis järgmist Music So Hoti ootama.
  A mis puutub tantsutrenni, siis yhel maailmamustrite yritusel, millalgi eelmise aasta lõpus, oli kolm salsa paari, kes õptasid. Alguses oli osalejaid päris palju, kuid mingi hetk, kui sammud läksid keerulisemaks kätte ära, siis hakkasid inimesed ykshaaval ära kukkuma :). Loomulikult võis sellele kaasa aidata ka hiline kellaaeg ja tarbitud alkohol :).

 16. 17 Uku
  January 22, 2010 at 17:50

  Sellised kursused on väga tore ettevõtmine!

  Kusjuures, reggaetoni häda on see, et häid lugusid on piiratud arv. Ning paistab, et head kraami eriti peale ei tule…uued lood kisuvad väga imalaks R&B-ks ära. Tundub, et ma jäängi aeg-ajalt oma lemmikuid settidele vahele toppima 🙂

  “..I bought a bootleg mix CD at a block party entitled “REGGAETON DEL 2009.”/…/Fewer than half the tracks were reggaeton at all; instead were bachatas, some mambo tracks, pop-R&B from Don Omar and Ivy Queen, and, yes, a few songs with some of that ol’ Dem Bow, alongside newer trends like Autotune. Even reggaeton CDs lacked reggaeton.”

  See lõik on pärit artiklist, mis käsitleb kõiksugu etno-getostiilide tõusmist ja langust. Soovitan lugeda, sh ka kommentaare!

  http://unfashionablylate.wordpress.com/2009/06/16/can-we-talk-about-the-reggaeton-crash/


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


Well Played, Sir

Muusikablogi muusikasõpradelt muusikasõpradele. Kui sul on mõni omatehtud lugu, remiks või miksteip, mida tahaksid siin promoda, siis kirjuta meile: wellplayedblog@gmail.com

Statistika

 • 184,976 lööki
Advertisements

%d bloggers like this: