03
Feb
10

These Mixtapes Were So 2009

Update: Lisatud allalaadimiste edetabel! Well Played, Sir muusikablogi autorimikside kuu on lõppenud. Aitäh kõigile 36 autorile, kes võtsid korraks aja maha ja lindistasid meile oma lemmikugudest eksklusiivsed valikud. Kokku sai rohkem kui poolteist päeva non-stop head muusikat!

Aga nüüd. Millised miksid kõige rohkem meeldisid? Millest kõige rohkem puudust tundsite? Mida järgmisel aastal teistmoodi teha? Andke kommentaariumis kuuma.

Siin ka 8. veebruari seisuga allalaadimiste edetabel. Kokku ligi 6000 kuulamist!

Advertisements

54 Responses to “These Mixtapes Were So 2009”


 1. February 3, 2010 at 16:07

  minumeelest oli sel aastal hea saak.

  kahju, et tumedamat trummi ja bassi ja käredamat elektroonikat väga ei olnud, samuti laekus ainult üks läbi ja lõhki räpimiskteip. ja seda tehnomaratoni ma ei jõua vist ever läbi kuulata…

  samuti oli tunne, et venis kokkuvõttes pikale? võtame järgmine aasta lühemalt ette? teeme mingi eelselectioni?

 2. 2 Sim
  February 3, 2010 at 16:37

  Ega tundus kyll mingil hetkel et see kestab kuni Martsini valja hehee.

  Tajo: huvi parast, millist teemat koige rohkem alla laeti viimase kuu jooksul? (kui sul on selline serveristatistika kaeparast muidugi)

 3. February 3, 2010 at 16:41

  see info on olemas küll, aga annaks veidi viimastele miksidele aega klikke koguda 🙂

 4. 4 Sim
  February 3, 2010 at 17:11

  Pakun et igasugused disco maigulisemad asjad topivad ‘edetabelit’, ja heal pohjusel (:

 5. 5 johanjohanjohanjohan
  February 3, 2010 at 17:19

  minuarust ei veninud pikale. ma just täna mõtlesin, et kogu kuu on siin foorumis olnud ainult mixteibid mixteibid mixteibid ja ylejäänud diskussioon on kuidagi nagu vaikselt keelatud. et keegi ei julge kellegi “mixteibipäeva” ära rikkuda mingi muu jutuga, aga minuarust ei peaks nii olema. sellesmõttes, et kogu see yritus võibolla ei olekski pidanud nii tähtsana näima, et “TÄNA ON SEE JA HOMME ON SEE” , vaid lihtsalt oleks kusagil kõrvalteemana muu yldise conversationi juures iga päev mixteibid olnud. Umbes nagu Resident Advisory (olgugi, et sealne mix on iga nädal, mitte iga päev), siis uudist tehakse muust ka kui ainult sellest mixist. muidugi tyytab lõpuks ära, kui sa tead iga hommik, et wellplayeris käib kogu teema ainult kellegi mixi kiitmise või laitmise kohta. ja no tirid mixi ära ja kuulad. seega pikaks ei veninud, pigem mõjus just eriti hästi, et nii palju kordumatut mussi ja iseloomu oli mixides. ja ausaltöeldes sain tuttavamaks päris paljude tegelastega, kes siiamaani minu jaoks on ainult “nimed” olnud – nyyd tean, mis nad mängivad ka:)

  Isiklikud lemparid suvalises järjekorras:

  vonbi
  antelia
  estrada
  hannes
  teet
  madisnestor
  jaagup jalakas
  erkin antov
  &
  cool
  tajo
  barely legal brothers

  need nimed tulid meelde ja rändasid ka mu ipodi peale arvuti sygavustest. pigem meeldis mulle nende mixide juures siiras suhtumine, millega neid tehtud oli, see kõlas ka saundis. vastavalt minu tujudele on osa neist paremad ja osa neist halvemad.

  minuarust oli kiiduväärt üritus ja tänan wellplayereid ka võimaluse eest oma isiklik esimene mix teha:)
  mis edasi saab? kust ma mixe saan? :O

 6. 6 hannesebloginimi
  February 3, 2010 at 17:26

  Minule need mastaabid meeldivad, sest siin on ülejäänud aasta ringi võrdlemisi vähe aktiivsust (vähemalt nende stiilide vallas, mis mulle isiklikult korda lähevad). See on muidugi kriitikanool ka mu enese pihta, luban kokku võtta!
  Ainult need teibid stiilis “sain eile virutali, aga kust saaks eelkuulamise ja oskuse miksida” võiksid blogi maine säilitamise nimel olemata olla. Ma ei ütle seda paha pärast nt mu enda eelmise aasta miksi oleksin ka tsensorina see aasta välja jätnud.
  Elektro koha pealt on Tajol tuline õigus, mis sai herr Matis Pole’st ja Martin Voltrist?

 7. 7 hannesebloginimi
  February 3, 2010 at 17:28

  Lemmik oli kindlasti Jaagupi oma

 8. 8 hannesebloginimi
  February 3, 2010 at 17:31

  Õigemini (kasutades Tajo filmide arvustamise retoorikat):
  Parim oli Jaagupi oma, aga lemmik Johani (tema isikuomaduste ja karismaatilisuse tõttu):DD

 9. February 3, 2010 at 17:36

  head poindid. kindlasti on üks probleem, et ega peale erinevate wellplayedi pidude kuulutuste ja üksikute mikside erilisi diskussioone siin ei ole. meenuvad arutelu autoriõiguste üle (https://wellplayed.wordpress.com/2009/11/01/fair-play/) ja erinevate DJ softide vaidlus (https://wellplayed.wordpress.com/2009/02/06/virtual-vs-traktor/). uute teemade osas on uksed-aknad lahti – kui ise ei kirjuta, ei teki neid ka 🙂

  eelvalik on keerulisem teema. ma ei tea kas ma pean ennast nii pädevaks inimeseks et ühe miksi lasen läbi ja teise jätan meilboksi vedelema – euphoria ja herr nosebleedi miksid said küll kõvasti kriitikat tehnilise teostuse eest, kuid samas oli ka neid, kellele need miksid istusid sisulise poole pealt. mine võta kinni.

  naljaga pooleks, oleks minu teha ma oleks lasknud üldse ainult ühe tehno miksi eetrisse.

 10. 10 johanjohanjohanjohan
  February 3, 2010 at 17:36

  matis poleé on johan tali varjunimi, dumbass:D voltrist on jah kahju, seksdraivi laim.
  ja sellest ma ka ei saa aru, et mismõttes osade mixid olid sinu arust tehniliselt nii nõrgal tasemel(ma tõmbasin ka endale mixmaista tund enne mixi tegemise alustamist), et oleks võind välja jääda? ma mäletan eelmisest aastast tõesti mõnda päris naljakat üritust :D:D:D, aga sel aastal olid minuarust kõik täitsa vahvad. isegi see vanakooli reivimees, kes raybanidest ja xl tsärgist ja kitastest teksadest ja suurtest valgetest tossudest unistas. ärme lasku jälle sinna teemasse,et kas pigem hea mix ja sitt muss või hea muss ja sitt mix. hea muss ja sitt mix!

 11. 11 hannesebloginimi
  February 3, 2010 at 18:04

  ärme!

 12. 12 hannesebloginimi
  February 3, 2010 at 18:06

  minul ja madisel oli ka väga viljakas arutelu käsil, ent mõned pseudointellektuaalsuse hirmus elavad kodanikud tegid kõik, et meie suud vaigistada. Sõnavabadusega on meil siin kurvad lood!:D

 13. 13 johanjohanjohanjohan
  February 3, 2010 at 18:06

  või nagu meie suur kirjaisa hannes aava ytleks: “ärgem laskugem”

  värdjas:D

 14. 14 hannesebloginimi
  February 3, 2010 at 18:12

  kusjuures neid “tekno mikse” pole üldse nii palju kui ntks tantsu-indie/disko omasid… puhtalt tekno (pluss deriavatiivid) omasid oli mingi 4-5…

 15. February 3, 2010 at 18:37

  Vaga hea meelega oleks kuulanud 100% puhast techno miksi aga kokkuvottes ei teinudki keegi sellist. Paul tundub et jaigi koige rohkem truuks oma teemale ning ei sundinud muud asja moe parast lisaks. Mulderil, Johanil,Teedul, Hannesel ning Ajukajal olid ka paris head technoma kallakuga momendid samas (y)

 16. February 3, 2010 at 21:25

  Väga tore oli! Kõike ei jõudnud väljalaskmispäeval läbi kuulata ja nii jätkub kuulamist kauemaks.

  Mulle väga meeldis, et niipalju erinevaid stiile oli. Kui kõik lood pleierisse lükata, siis saab mixteipidest valida sobiva tausta absoluutselt igale elu elemendile – alates rajust peost ja lumelauatamisest kuni vannis vedelemise ja konspektide kordamiseni.

  Sellisteks suurteks kommentaaride vooluks võiks recent comments natuke pikem olla. Mõned asjad mattusid seal väga kohe ära. Või siis panna recent posts commented vms. Lihtsalt mõte.

  Eelselektsiooni puhul peaks mingi žürii vms välja mõtlema. Liiga palju jama. Senikaua, kuni asi väga suureks ei lähe, siis on igati muhe. Seda enam, et mixteipi valmistegemine on nii palju nikerdamist, et tobe on seda pärast ilma avaldamata ära kustutada. Kui, siis teha kutsetega vms.

 17. 17 Robert
  February 3, 2010 at 21:38

  Juba 14 aastat toimunud noorte diskorite festivali esikolmik võiks kindlasti miksid teha järgmisel aastal, mingi sellise suure kolmetunnise nagu Anti Sociali Ohoi Kopenhaageni sett. 🙂

  Selle aasta võitja btw, kui keegi ei tea aga tunneb huvi – http://tinyurl.com/yk3428b

  Ja siis eesti selle DJ edetabeli esimene (või keegi esimestest, kes nõusse jääb) ka, et ikka saaks teada, mis tegelikult hea on.

 18. February 3, 2010 at 21:50

  merimell tuleb järgmistele laseritele

 19. 19 tiith
  February 3, 2010 at 23:11

  Meri hakkab technot paugutama ?

 20. 20 hannesebloginimi
  February 4, 2010 at 01:32

  kui nii, siis ma tulen ka järgmistele laseritele

 21. February 4, 2010 at 06:59

  Mul on plaanis teha üks stiilipuhas vähemalt 2-tunnine techno teip. Lihtsalt endale kokkuvõtteks ning soovi korral võin ka seda siin jagada. Ja muidugi ei tohi ära unusta veel ühte antud lubadust. 🙂 Lubasin ka 2009. aasta trance’i teibi teha, spetsiaalselt Johanile! 🙂 See on hetkel küll veel work in progress, sest muusikat on palju ja pool on veel uuesti läbi kuulamata.

  Aga mis puutub teipidesse, siis istusid mulle TKNT meeste omad. Trammi ja bussi teibid olid ka head autos kuulata. Sim ja Sten Gun Saluveer jätsid ka sügava jälje. Lisaks pakkusid kerget kuulamist veel Tajo ja vonbi omad, kuigi eelmised teibid vonbi’lt on rohkem meeldinud ning Tajo esimene Night Train ketrab vahelduva eduga jälle ja jälle iPhone’s ringi… Hetkel rohkem meelde ei tule, kuid võin ausalt tunnistada, et tirisin kõik alla ning kõik on ka vähemalt ühe korra läbi kuulatud. Nii et kõik said minu silmis võrdsed võimalused. Tänuväärt üritus oli ning loodan aasta lõpus jälle sellest osa võtta! 🙂

 22. February 4, 2010 at 09:18

  Merimell tuleks siis ära bookida 😀 Ma kujutan ette, et Meri küttis viimasel Cosmodromel (Atlantis) suht jäika.

  Mis puutub mixtapedesse siis sai mp3-mängija kataloogi “mixid” juurde päris mitu head setti. Järgmine kord võiks erinevaid zanreid veel rohkem uurida. Kuulasin kõiki mixe ja 85% ka lõpuni. Panin kirja milliseid mixe enim kuulasin:

  Ketomees
  Tajo
  ja
  Ajukaja
  Antelia
  Cool
  Madis Nestor
  Kaido Kirikmäe
  Erkin Antov
  Johan Tali

  Igatahes sai tutvust tehtud mitmete artistidega ja oma order- ja playliste täiendatud.

 23. February 4, 2010 at 11:25

  Merimell paistab äärmiselt universaalne olevat 😀 “House”, trance, hardstyle 😀

 24. February 4, 2010 at 12:05

  ma paneks julma ja merimelli koos ühele üritusele.

 25. February 4, 2010 at 12:29

  mul läks süda soojaks ma-ei-tea-mille-peale ja ma ütlen, et te olete kõik nii armsad, hihi.

  harjumatu on mõelda, et teipe rohkem ei tulegi. mulle just meeldis, et need olid esiplaanil ja pidev paugutamine käis. noh, enam-vähem pidev. kust siis ikka oma teibile tagasisidet saada kui mitte siit. kuigi jah päris põnev on ka see, kui krahlis mõni nägus noormees/neiu su juurde tleb ja teatab, et talle jubedalt meeldivad su miksteibid. itsitan pihku selle peale.

 26. 26 tiith
  February 4, 2010 at 12:53

  No vabandust, et ma läbi ei hammustanud et Meelis Meri ja Merimell erinevad isikud on 😀

 27. 27 hannesebloginimi
  February 4, 2010 at 15:15

  oii, jääkuninganna on ka sulanud viimaseks teibipäevaks, nii armas:P

 28. February 4, 2010 at 15:36

  ma tahtsin ka just jääkuninganna nalja teha. harr harr

 29. February 4, 2010 at 16:05

  Ma arvasin ka et tegu oli mingit sorti Meelis Meri hellitusnimega 😀

 30. 30 Robert
  February 4, 2010 at 16:37

  Mulle jõudis nüüd kohale, kuidas saab arvata, et Merimell on Meelis Meri (: Aga kui see ei olnud nali, et ta järgmisel peol, siis see tegu kandideerib TV3 õilsa teo auhinnale raudselt. Muidu selle Luunja võistluse on back in the days võitnud veel üks tütarlaps, ÜKG resident Static L, kes tol ajal veenis žüriid sellega, et kasutas muu hulgas miksimisel ka skrätsimist (ja minu andmetel mängis seda päris-päris hiphoppi tol ajal). Paul Oja ühes Programmi saates just kiitis ka teda umbes selliste sõnadega, et “rõõm on peol olla, kui keegi nii hästi plaate mängib.”

 31. February 4, 2010 at 16:39

  ma kardan, et peale seda konkursivõitu on merimell 2011. aastani bookitud 😦

 32. February 4, 2010 at 17:06

  khm, ka mina olen seal kurikuulsal Luunja noortediskorite võistlusel esimese koha saanud!!! 😀
  Aastat enam ei mäleta, võis olla 2003…

 33. 33 hannesebloginimi
  February 4, 2010 at 17:29

  Ma olin kunagi trenni parim ujuja. Sain kaisukaru selle eest. Aasta oli siis 1992 vist:)

 34. February 4, 2010 at 20:37

  5B popim poiss, sain hõbedase krooni ja üllatusmuna

 35. 35 johanjohanjohanjohan
  February 4, 2010 at 21:24

  ma panin kunagi hiinas turistigiidiga võidu joostes jooksuvõistluse kinni ja võitsin pudeli viina, aasta oli siis vist 2000

 36. 36 siimiis
  February 4, 2010 at 22:26

  kui juba lahmimiseks läks, omalajal kaugushüppes teine, see selleks
  see miksteibindus oli igatahes vahva, selle sessiooni käigus sai wellplayed lehte külastatud rohkem kui varasemalt, ikka tuli uudishimu et kes täna oma üllitusega väljaastus.
  mulle meeldisid ‘need techno’ stiilis miksid rohkem: paul, teet, hannes, johan ja teistest vonbi ja viimane ats luik oli ka bueno.
  tegelt ma väga ei tohiks arvustada, pole kõik veel kuulatud

 37. 37 Uku
  February 5, 2010 at 00:21

  Üks tähelepanek veel – alla 192 võiks mixteipe mitte teha. Siis hakkam formaat juba elamust liiga segama.

 38. February 5, 2010 at 02:55

  Valiks ka ausad lemmikud välja.. kui ma oma isikliku muusikamaitse ja muud ebaprofessionaalsed vingumised kõrvale panen siis TOP5 on tähestikulises jarjekorras midagi taolist:

  Ajukaja,Antelia,Johan Tali,Ketomees,Vonbi – nendest nagu ma aru saan on Jo T vist ainuke kes igapäevaselt miksimisega ei tegele niiet eriti hea saavutus ma leian (y)

  Mõnes mõttes oli just hea kuulata ka niisama harrastajate teemat, sest kui pro tasemel miksi tahab, siis voib ju alati mõne fabric/panorama/live@bob johnson sorti CD peale lykata..

  Kahju muidugi et preili Merimell ja eelnevalt mainitud Eesti superDJ Kolzar asjast osa ei votnud 😛

 39. 39 johanjohanjohanjohan
  February 5, 2010 at 03:49

  yldiselt lisaks veel sim’i (või oled sa tegelikult siim? 🙂 ) kommentaarile kvaliteetsete mixide kuulamise kohta, et kuulake üleüldiselt ka rohkem mixteippe, podcaste, livelindistusi ja raadiosaateid… ja isegi ei rõhutaks, et eelistage eestimaist, vaid kõik on hea!

  ja tegelikult üks märkus veel – nii mõneski mixis käis läbi säärane muusika, mis ei ole mõeldud tantsumuusikaliseks miximiseks vaid pigem kontserdi ja albumikraamiks (rock, indie, soul jne jne jne) ja mingist bpm’ist või üleminekust ei saa juttugi olla – mis ei tähendaks, et sellest head kraami ei saaks esitada wellplayedi miximaaniasse. ei maksa alla vanduda siin blogis kostunud mixteipide tavadele ja normidele ja tehnikatele ja neist kinni pidada. tehnika ei pruuugi üldse oluline olla muusika kõrval. kutsun üles julgelt teise nurga alt lähenema ja järgmisel aastal mixi esitama näiteks improtud raadiosaate vormis vms. olge loomingulised ja olge loomult wellplayed!

  lihtsalt mõte, otseselt mittekellegi pihta, põnevuste ootuses

 40. 40 siimiis
  February 5, 2010 at 13:27

  sim on siimo
  siim on siim
  täpsustuseks 🙂

 41. 41 johanjohanjohanjohan
  February 5, 2010 at 14:07

  sellesmõttes, et mu korterikaaslane on ka siim, aga inglise ja saksakeelne maailm kipub teda SIM kutsuma – sestap pakkusin, et ka siimo (kahe “i”‘ga?) on võibolla sim’iks ennast kutsuv siim. seda ma tean, et sina oled siim:)

 42. 42 hannesebloginimi
  February 5, 2010 at 14:44

  oi, johan ei pannudki puid alla, vaid rääkis asjast!:)
  roki miksimise koha pealt nii palju, et see on võimalik, aga “laivis” VÄGA-VÄGA raske (vihje: The Gaslamp Killer)… teine võimalus on muidugi abletoni-mixmeisteriga, aga sobivate lugude leidmine on muidugi võrreldamatult raskem kui elektroonika puhul.

 43. 43 johanjohanjohanjohan
  February 5, 2010 at 15:14

  sellessuhtes hannes nyyd panen sulle puid alla, et kõige ehedam rock dj on uibsi sõber carol. sa ei saa sama filosoofiaga peale lennata technole ja rockmuusikale. unusta igast mixmeisterid ära:D kyta peale ja joo õlut – las rockimehed vahutavad oma igatsuses harmoonilisema muusika järgi:)

  minuarust on mingi seadus ka, mis keelab kahte rock’i omavahel sujuvalt kokku mängida.

 44. February 5, 2010 at 15:46

  Roki, fungi, jazz, hiphop ja muu taolise miksimine on tehniliselt jah taiesti teine maailm aga lugude valik ning jarjekord on ikka koige olulisem, tapselt nagu tantsumuusikas.

  Siim, aitah et selgitasid asja lahti(: Kokkusattumuslikult, Siimu techhausi maitse tundub vaga sarnane minuga plus isegi samas Eesti nurgas yles kasvanud niiet ei oleks ime kui veel edaspidi segamini aetakse. Mul tekkis ka mingil hetkel suur kysimus et kas Tiit = Teet = Ketomees?

 45. 45 johanjohanjohanjohan
  February 5, 2010 at 16:10

  ei, teet on ilmateet ehk ketomees

  tiit on vist ka mingi samakandi mees?

  täitsa äraarvamismäng mul

 46. 46 hannesebloginimi
  February 5, 2010 at 16:57

  ja Johan on Johan..ehk maailma ainus teadaolev kõnevõimega sarkastiline narmaspea (loe lähemalt: http://en.wikipedia.org/wiki/Sarcastic_fringehead)
  Uibsid-Carolid ei miksi sellepärast, et nad ei oska/viitsi/taha ja ma ei pane neile seda pahaks. Aga, kui mõni mees seda oskab ja veel s****s hästi, siis miks ta seda teha ei võiks?

 47. 47 Uku
  February 5, 2010 at 17:21

  2 many DJ’s on ka päris mitu aastat tuntud sellega, et nad igast rokilugusid muu tantsumussi sisse miksivad. See on väga võimalik, kui lihtsalt viitsida üles otsida lugusid, mis umbes 130-se tempoga lähevad ja 4/4 taktimõõduga on. Pahatihti on rokilood siiski igasuguse tempoga. Kiiremaid võiks veel healjuhul dnbga segada.

  Kui teha puhtalt rocki mixtape siis seal ma küll väga sujuvaid üleminekuid ette ei kujuta. Rokilugudesse ei tehta ju toredaid intro-outrokohti. Hea, kui paar takti saad loopi lasta.

  Olulisem kui kokkumiksimine on rock DJ puhul lootunnetus. Ses suhtes on punch-üleminekud igati teretulnud, kui nad õigel ajal toimuvad ja tantsupõranda-mixteibi flowd ei peata.

 48. February 5, 2010 at 17:53

  Kõik sõltub kellele või mille jaoks mix tehakse ja kas sellel on ka mingeid eetilisi aluseid. Minu jaoks on mixi tähtsaim osa vibe ja lugude selektsioon.

 49. 49 johanjohanjohanjohan
  February 5, 2010 at 19:07

  hannes, ma olen suga nõus, et võiks teha ja eriti äge oleks, kui tehtakski, aga palun esita mulle ÜKS mixteip mis kõneall olevat zanrit mixteibis hästi ülemängutab:) ma olen mowkaga nõus.

 50. February 8, 2010 at 13:52

  lisasin ka tungival nõudmisel allalaadimisedetabeli. kui põnev kui põnev.

 51. 52 johanjohanjohanjohan
  February 9, 2010 at 00:49

  hannes.. gaslamp teeb seda, mida 90ndate lõpus tegid juba kõik bristoli inimesed ja muud loomad ja leiutasid triphopi. ja 70ndate rock ei loe!

  aga tabel on niijanaa. estrada mix on väga õigel kohal:)

 52. February 9, 2010 at 18:58

  viimaste seas pole küll cool olla. icicic!


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


Well Played, Sir

Muusikablogi muusikasõpradelt muusikasõpradele. Kui sul on mõni omatehtud lugu, remiks või miksteip, mida tahaksid siin promoda, siis kirjuta meile: wellplayedblog@gmail.com

Statistika

 • 184,976 lööki
Advertisements

%d bloggers like this: