26
Apr
10

drankenstein

Southern hiphop over “classic” trance tunes?

No mõtle nüüd selle peale, kõlab päris halvalt eks.

Aga ei, Bird Peterson onhuvitava ja minu jaoks eriti naljaka asjaga hakkama saanud. Mõtlesingi millega ta vahepeal tegelenud on. Ta Keep It Hood ja remix Busta Rhymesi Don’t Touch Me’st olid mu põhilood mis esimese kümne laseri prime time ajal peale panna. Igatahes, Drankenstein ilmus Mad Decent’i alt ja on tasuta alla laetav. 15 mashup’i southern crunkist ja Petersoni lemmik- trance meloodiatest. Idee kõlab nagu halvim mõte üldse, aga teostus pole üldse paha. Seda on eriti naljakas kuulata, kui see south crunk’i brag rap uude konteksti asetada ja kujutada neid tüüpe reaalselt selle meloodia taustal räppimas. Või “me and my boyz hang out at the club” tekitab kohe pildi väga suurte, valgeid kindaid kandvatest, afroameeriklaste kambast kuskil Hollandi väikelinna klubis.

Lae alla mix või lood eraldi

“Nice mixing, but trance is dead yo.”

“Trance is dead but this album is Jesus.”

Mis te arvate?

Advertisements

41 Responses to “drankenstein”


 1. April 26, 2010 at 23:45

  ei leidnud kahjuks seda transsiviivust piisavalt sealt.. igasugune space-martian-electro hiphop mida praegu toodetakse kasutab samasuguseid sünte ja helisid (sämpleid), nii et kõla poolest pole eriti midagi uut… aga see tuli meelde kohe: http://www.youtube.com/watch?v=K64qRkNa2X8

 2. April 26, 2010 at 23:45

  positiivne yllatus.

 3. 3 Sir Ehala
  April 27, 2010 at 00:03

  tra ma ikka ei tea nüüd, veits nagu liiga imelik/naljakas ikka….uus MIA lugu ka nagu halb või nii minu meelest…petersoni vanad asjad aga jah vhead oma lihtsuses

 4. 4 Sim
  April 27, 2010 at 04:02

  need geto tyybid tunduvad juba niisama koomilised oma lolli tekstiga, ei usu et traansimeloodiatega seda paasta annab 😀 klassikaline trance ise muidu mulle taitsa meeldib kui see liiga ebapopp kommentaar nyyd ei ole(:

 5. April 27, 2010 at 07:53

  Sim ei ole ebapopp

 6. April 27, 2010 at 08:04

  Uus emm-ai-ei on ikka väga hea, artisti enda ideoloogiat tundes arusadav ja igati mõistlik samm. vaba väljendus, ühiskonna kriitika – punk.

 7. 8 Sir Ehala
  April 27, 2010 at 12:26

  eeem….oot see on ikkagi ju ainult muusika video eks, kui nii, siis asja teeb ägedaks ju see film, muss ise on siuke otsimine…see ideoloogia tundmine..ma ei tea nüüd…minu meelest ta on mõtetega ikka lapse juures praegu kui muusika, ei usu et ta on u valmis surema pigem kui oma lapsega olema. Selle “KALA” produtseeris diplo talle ette ja see tuli eriti hästi välja ja siis sealt edasi oli veel baile u samadel radadel, aa o saya ja nüüd see born free on ringi ekslemine.
  ma ei tea tglt punkist midagi väga, aaa tundub siuke mtvstatud värk veits. Aa no eks näis mis edasi saab, seda ei saa väga ühegi eelneva asjaga võrrelda vist ka, et öelda, et parim MIA lugu või siis halvim või mida iganes. aaa kui ei oleks MIA, kas siis oleks ka blogosfäär tagajalgadel?

 8. 9 Sir Ehala
  April 27, 2010 at 12:30

  see lugu siis mtvstatud punk, mitte punk üldiselt

 9. April 27, 2010 at 16:07

  naljakal kombel kui kuulata näitek täna välja tulnud Starkey RA podcasti nr 204, siis seal on ka tihtipeale kyllaltki sarnane teema, aga kõvasti kvaliteetsem ja idiootseid westcoastereid ka ei ole 🙂

 10. 11 Paul
  April 27, 2010 at 16:49

  Kohutav kuulamine. Teostus samuti kurnavalt elutu ja ideede-lage. Üle paari minuti ei kannatanud kuulata. Mida kõike tänapäeval albumiks ei nimetata 😀

 11. April 27, 2010 at 16:59

  See on ikka tõesti päris õudne asi 🙂

  Kusjuures biitidel iseenesest ei ole viga midagi, aga moodne getoräpp seal peal on totaalne turnoff.

 12. 13 Sim
  April 27, 2010 at 19:15

  Paul see vist oligi mõeldud võistlusena – kes kauem suudab seda kuulata saab kasti õlle. Sul võib oma paari minutiga päris hea võimalus olla veel 😀

 13. 14 tiith
  April 27, 2010 at 20:02

  Hahaa pvd for angel tapeti tõsiselt ära 😀 Ja mida perset nad Cafe Del Mar’iga tegid ?

  Suhteliselt lamibst on see “asi” kokku pandud

 14. 15 Paul
  April 27, 2010 at 20:34

  Suvaline 6 aastane koolilaps võiks ka need rajad abletonis omavahel kokku panna 😀

 15. April 27, 2010 at 21:13

  tra, siin on m.i.a ja trance mixtape vahel ikka kõvasti kapsast aetud. Kes, mida arvustab?

  Ehala, mis asi on mtvstatud punk? WTF nagu, seleta lahti, mida sa siin paugutad? ja punk ma mõtlen kui ideoloogiat (individuaalsus, anti-kapitalism, vaba mõtlemine) mitte joogised õlid tänaval. tra

 16. 17 Sir Ehala
  April 27, 2010 at 21:57

  no tavainimese jaoks punk on ikka joogised lärmavad õlid tänaval, kelle jaoks anti-kapitalism võrdub sellega, et neil pole lihtsalt pappi. Seda ideed küll keegi väga punkaritest ei suuda välja kanda. ära nüüd martin ärritud selle väljendi peale. ma võin selle väljendi n-ö tagasi võtta….see konkreetne lugu minu jaoks lihtsalt ei ole midagi erilist…tehislik kuidagi. äge film, aa lugu on nagu filmi soundtrack, mitte mingi iseseisev teos…sobib taustaks hästi, mitte eraldi kuulamiseks. Ma kuulasin seda peaasjalikult ikkagi nagu muusikat, video peaks lauljate puhul kaasa aitama, mitte vastupidi. Sry martin, kui selle väljendiga, eriti esimese poolega kuidagi solvasin, didnt mean to.

 17. 18 madis
  April 27, 2010 at 22:23

  siin on nüüd jah raske orienteeruda

  mulle see mixtape ja selle idee hullult meeldib. olen mitu korda kuuland ja aina paremaks läheb. esimene lugu on eriti pomm. võibolla selle pärast et ma ei ole kumbagi asja varem erldi kuulanud.
  @Paul- ükskõik kes võib sellise asja kokku panna, selles ei ole point, vaid selles, kes sellise asja peale üldse tuleb.
  @Johan- need ei ole westcoasterid, need on south side crunkviikingid

  nüüd see MIA uus lugu… selle originaal on muidu no wave grupi Suicide- Ghost Rider: http://www.youtube.com/watch?v=7WqOMPakGCg (pane tähele kuidas peale lugu mingi 5 inimest plaksutavad)
  mulle see lugu ka ei “meeldi” selles mõttes, et kuulaksin pleierist või nii. sõnad ja video on huvitavad, kuid on ka paremaid teostusi selle sõnumi kohaleviimiseks. sõnad väljendavad just individuaalsust, antud hetkes elamist, vabadust mõelda ja teha mida hing ihaldab aga mõistlikul määral. videos on ilmselt kujutatud, seda kuidas “establishment” rõhub erilisuse või teistsugususe üle: olgus sellesk ideed, riietumine, juuksevärv, nahavärv, silmade värv jms.

  ma ausalt öeldes kuulan palju parema meelega seda drankensteini kui born free’d 🙂

 18. 19 Paul
  April 27, 2010 at 22:34

  Sellise asja peale tuleb ilmselt keegi, kellel on väga halb maitse või meeletu ideedevaegus. Kes-sellise-asja-peale-üldse-tuleb tegur oleks pigem millegi hea või uuendusliku asja puhul mainimist väärt.

 19. 20 madis
  April 27, 2010 at 22:58

  kas see ei ole siis uuenduslik?

 20. 21 tiith
  April 27, 2010 at 23:25

  no kõik uus ei ole hea

 21. 22 Sim
  April 27, 2010 at 23:36

  😀 Tiith, eepiliselt öeldud (y)

 22. April 27, 2010 at 23:42

  drankenstein: kuulasin terve miksi läbi. johan3000 ütles tegelikult põhipoindi juba ära. suht turvaline space taustaga räpp. oleks võind ikka täiesti üle võlli olla trance põhjadega ja tümakaga. a muidu tore kuulamine, ma ju vana dirty southi fänn. ikka bling bling ja suured autod 🙂

  mia: kuulake seda lugu ilma videota, nö album-versionit. minumeelest hea minekuga lugu ja õigel hetkel õiges kohas ja õigel temperatuuril sõidab selle loo taustal ikka mõistus täiesti ära. see ei ole mingi soe paper planes, mida iga tsikk kaasa laulab. see on mõnus toore andmine.

  ühtlasi mulle meeldib et peeter peab ikka igas threadis korra molli saama. keep it up guys!

 23. April 27, 2010 at 23:56

  mm natuke tuleb meelde fatman scoop või misiganes ta oli …see on halb 😀

  AGA

  aga mul millegipärast täitsa naljakas olla, kui ma seda kuulan. Johann3000’ga olen ka sadaprossa nõus, et see ei ole nii uus asi midagi, on ka varem kusagilt selliseid saunde kuulnud (tõsi küll varem mulle üldse ei istunud). tundub nagu mingi powerhiti teema veits. aga antud autor teeb seda minu arvates teatud proffessionaalse huviga ja isegi et järjekindlusega, vaatamata igast siinkõlanud arvamustele, leian et tore eksperiment _ ei imestaks kui tyybil järgmisena pauli uus lemmiklaul välja tuleb mingi teise nime alt, järsku võtab kursi “uuema tantsumuusika peale” ja lihtsalt joppab pauli kapsaaeda :D.

  seoses selliste katsetustega tuleb meelde, et aphex twin ja villalobos ja teised imelikud tegelased on ka ajaloos päris palju naljaka muusikaga eksperimenteerinud _ igast polkad ja jutud – suhteliselt kindel, et selle nimi on looominguline kriis, millest väljumiseks kindlasti tahaks midagi uut teha ja võibolla hiljem uuesti oma vanad liistud avastada. selline “jooksen peaga vastu seina , saamaks aru, kui hea oli, kui parasjagu ei jooksnud”-stsenaarium.

  minu hiphopi aegade ajal oli hiphopiga lihtsam. Westcoast või eastcoast või ludacris 😀

  ajad on edasi läinud ja ma ei taipa sellest crunkist midagi, aga lihtsalt tundus, et nats selline labasem, mida mina liigitan läänerannikule (palun kõik drdre fännid ärge solvuge, ma olin ka fänn).

  mõtteid MIA’st_

  meeldib. Eriti meeldib video, mis on kunstiliselt andekas ja minuarust on selliste artistide puhul nagu MIA muusikavideo äärmiselt tähtis, kuna tal on juba feim olemas, saab vabalt oma sõnumiga tegeleda ja sel hetkel mutub video lisameediumiks ja väljendusvahendiks _ ei ole päris nii, et “öö mingi filmijupp, ei lähe yldse arvesse”. ja kui ma ei eksi, siis MTV on endiselt põhjus, miks muusikavideoid tehakse kõlapinna tõttu. aga ma võin kyll eksida, kuid siiski usun, et see video ei jõua eetrisse oma võika pildimaterjali tõttu . lihtsalt paljud ei saaa aru 😦

  originaal on muidugi parem. ja kui sa nii võtad peeter, et mia on mtv’statud punk, siis minu mäletamist mööda on needsamad metallica ja prodigy, mida sinu peol mängitakse, ka ikka ysnagi mtv kraam, aga vahi kus näpp vehib.
  originaal on ka mõnus saku tume, vaat et meeldib rohkem kui mia kergelt inisev nõrgavõitu saku on ice.

  ja tajo tegi päevanalja ära 😀

 24. April 28, 2010 at 00:32

  Originaal on tõesti väga kõva. M.I.A on muidugi suurepärase promoga hakkama saanud ainuüksi selle videoga, mis enamus kohtadest ära remuuvitakse, usun, et albumi müük toimib hästi, isegi kui selle peal oleks vaid täiesti suvalised träkid.

  MTV-st rääkides siis on see selektsioon väga varieeruv, kunagi Headbangers ball on siiani praegust raskemuusika meeste südames. Lihtsalt MTV käib ajaga kaasas, samamoodi kui meie mängime suvaliste tüüpide lõigatud, sämplitud, varastatud, klisheesid täistopitud remixe Beatlesist – Micheal Jacksonini, ses suhtes ma seda kanalit väga ei süüdistaks. Olgem ausad ega primetimes väga alternatiivseks ei saa minna, selleks on näiteks MTV2. Kuigi kui meil oli veel MTV Eesti, mida räigelt maha tambiti siis päevases rotatsioonis ringlesid sellised artistid nagu The XX, The Big Pink, Phoenix, Animal Collective, Yeah Yeah Yeahs, Kasabian ja kes kõik veel. Pigem oli küsimus reliti saadetes kui muusikas, aga ega sellese ju keegi väga ei süüvinud.

  drankesteini set mulle otseselt väga emotsioone ei tekitanud kui siis jah, esimene lugu, sest selles oli veidi sellist kitsilikku irooniat ja pauerit, muidu miksteip ei erutanud väga rohkem kui Timbalandi viimane album, selline okei

 25. April 28, 2010 at 00:45

  mu ema räägib mulle ikka koguaeg, kuidas tema mussi mängitakse mtv2 pealt millaski öösel ja sellepärast peab kaua üleval olema… mingi metali ja rocki nurk?
  mowka sa ei tea mis see olla võiks ?

 26. 27 Sir Ehala
  April 28, 2010 at 01:05

  tajo…wtf?
  muidu: ma ei öelnudki et mtv on halb või nõme või mainstream vaid see viidz on selle lavastaja showcase pigem või trailer, mis on lamp…mingi action käib, sõnu keegi ei kuula, ei saa arugi eriti…
  selle metallica ja prodigy koha pealt on nii, et sul on õigus, j, aa see rohkem uku lahinguväli
  ja veel kord, tajo, wtf?

 27. April 28, 2010 at 01:50

  Joh, ega täpsel ei teagi, saatekava järgi äkki “Rock The Deuce” igal öösel 3st-4ni ma olin rohkem põhivoolu omaga seotud, seega dunno.

  Videodest võiksime täiesti eraldi teema kusjuures teha

 28. April 28, 2010 at 02:46

  yks linkide pommitamine kuluks ära kyll! kes teeks “the classics in mvideo” teema ära?

 29. 30 Sim
  April 28, 2010 at 03:12

  Nyyd jargi moeldes.. Mad Decent? Ma suht kindel et mul on mingi 12″ selle leibeli pealt.. DJ BLAQSTARR – Shake It To The Ground vist. Ei saa sama leibel olla mis selle miksi valja andis ometi?

 30. April 28, 2010 at 03:26

  on ikka, eks see mix olegi rohkem one-off ma usun, lihtsalt veidi teise nurga alt kraami.

 31. 32 madis
  April 28, 2010 at 03:33

  Muidugi Mad Decent
  Rusko debüütalbum
  Dirty South Joe ja Flufftronixi Luvstep mixtape
  South Rakkase Stimulus Package
  Diplo Gucci Mane Mixtape
  The Partysquadi Hollertronix 10
  Of Montreali Mad Decenti Remixi Ep
  Maluca El Tigeraso
  Jack Beatsi remix Diplo ja Blaqstarri Get Offist
  L- Visi United Groove’i remixid
  varsti tuleb Jamaica Ep või Lp
  igast asju ju, indi, hiphop, dubstep, lihtsalt jäikus
  pigem nagu mida nad ei välja anna 🙂
  Tegelt mind üllatas et miks nad ei andnud Major Lazeri albumit aga vaatasin nüüd järgi ja tuleb välja, et Downtown Records on Universali ja mõningatel juhtudel ka Atlanticu tütarfirma, millel on diil Mad Decentiga et lihtsalt laiahaardelisemalt plaate levitada. Puhtalt majanduslik otsus ilmselt.

 32. 33 Sir Ehala
  April 28, 2010 at 03:39

  njah, mul ka sama plaat olemas, sim…aa no sellesmõttes see träänsialbum ongi ju vist selline niisama eksperiment, nad ei müü ju seda enihau

 33. April 28, 2010 at 05:05

  Me vaatan, et oleme siin 24h valvel, kui nii jätkame siis teeb Tauno Kangro meile varsti monumendi. Keep it up!

 34. 35 Sir Ehala
  April 28, 2010 at 13:20

  ideoloogia ja mõtte edasi andmise koha pealt
  Curtis Mayfield – Wild and Free – http://www.youtube.com/watch?v=jyRTRGFTL7U&feature=related õudne kvaliteet, aaa kui keegi päriselt kuulata tahab seda, siis tõmba alla siit:
  [audio src="http://rapidshare.com/files/381117364/05_wild_and_free.mp3" /]

 35. 36 hannesebloginimi
  April 28, 2010 at 20:14

  nii tore, et siinsed suicide’ini jõudsid ja seda hinnata oskavad:)

 36. 37 Sir Ehala
  May 12, 2010 at 14:42

  aaah wtf mis värk on selle träänsiga ja igast muumuusikakuttidega..on keegi juba näinud/kuulnud seda Diplo vs Tiesto presenting new electro house https://www.beatport.com/en-US/html/content/release/detail/244234/cmon#app=767f&a486-index=0
  minule isiklikult absoluutselt ei meeldi 🙂

 37. May 13, 2010 at 01:15

  sürr samas diplot vaadates üldsegi mitte üllatava, kogu see US tantsu skene selline naljakas, mõtlen siis peavoolu, umbes poole kuni kolme aastane delay. Cmon, kui Kanye postis eile alles Pon de floori video.

 38. 39 Sir Ehala
  May 13, 2010 at 02:01

  hah tglt vä? ma ei ole kunagi viitsind seda kanye blogi tsekata…huumor 😀

 39. 40 Sir Ehala
  May 13, 2010 at 02:02

  aaa kas üldse siuksed aam meie jaoks väga mainstream asjad näiteks usas on üldse suht paljuski muusika määrajasse, MTV’sse, jõudnud?

 40. 41 madis
  May 14, 2010 at 13:40

  jaa, kuulasin ka esmaspäeval seda diplo ja tiesto träkki horroriga aga diplo ja laidback luke’i koostöö oli täitsa hea


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


Well Played, Sir

Muusikablogi muusikasõpradelt muusikasõpradele. Kui sul on mõni omatehtud lugu, remiks või miksteip, mida tahaksid siin promoda, siis kirjuta meile: wellplayedblog@gmail.com

Statistika

 • 184,967 lööki
Advertisements

%d bloggers like this: