30
Jan
12

Diskorite elulood

Paljudel tuntud plaadikeerutajatel ja ka täiesti tundmatutel diskorihakatistel on kohati väga pikad biograafiad. Sageli on nad ühe templiga löödud ning pajatavad, kuidas keegi näiteks 5 aastaselt muusikat kuulama hakkas või kuidas keegi 12 aastaselt mõistis, et tema eluarmastus on muusika. Väga harva kohtab ka mõnda teistmoodi kirjutatud elulugu. Tuntud tegijate puhul on kohati arusaadav, et mingisugune elulugu võiks olla, kuid tundmatute tegelaste puhul lehekülje pikkune elulugu just tõsiseltvõetavust ei lisa. Kas keegi neid üldse loeb ja mille jaoks neid vaja on? On keegi ka mõnda meeldejäävat või huvitavat elulugu kohanud?


Üks mu sõber kirjutas inglisekeelse biograafia template’i. Ehk võtab keegi asja kätte ja teeb ühe versiooni eesti keeles?

Igatahes:

“[name]’s passion for music started at the early age of [ ] with his fascination of [insert a list of genres here]. He then started mixing under the pseudonym [insert a stupid alias here]. At the age of [ ] he decided to change his name to [insert your full name here] and start producing [insert a genre] and [another genre].

He was influenced by DJs and artists such as [Tiesto, PvD etc.] and made his first track at the age of [ ]. He has been working hard on his production skills and had his first release on a [nationality] + [label] in [month + year]. He is a young and talented producer to watch out for!”


7 Responses to “Diskorite elulood”


 1. February 2, 2011 at 13:47

  Jätkub nii:

  However he didn’t get noticed until he released his track [stupid name] in [year] which was picked up by [label] and it reached number [number] in the dance chart in just [number] weeks. He has produced for [bad popstar] and remixed songs for [another bad popstar].

 2. 2 jaank
  February 4, 2011 at 20:16

  Kuidagi kõrk suhtumine :/

 3. 3 tiith
  February 5, 2011 at 13:43

  Vahest on isegi tore lugeda neid, kuigi jah – trend on selline, et need lood lähevad enamasti eelpool nimetatud “Template” järgi.

 4. 4 Uku
  February 15, 2011 at 00:02

  Eile lugesin just üht meeldejäävat elulugu.

  Kellel viimane Waxpoetics (45) kätte juhtub, siis seal räägitakse house-muusika ühest võtmefiguurist Ron Hardyst. Elulookirjeldus hakkab üsna samamoodi – väikest Roni huvitas rohkem tema isa muusikakollektsioon kui koolis õppimine. Edasi läheb aga päris huvitavaks. Näiteks saame teada, et house-muusika tuleb Chicago klubist the Warehouse. Täpsemalt, produtseeris klubi esimene resident Frankie Knuckles uusi post-disco lugusid, mida alguses müüdi nime all “Warehouse music” ja hiljem lihtsalt “house”. Kui aga Knuckles jalga lasi, siis Hardy hakkas seal tõelist möllu tegema. Mis ta täpselt tegi, ja kus klubides ta mängida jõudis, ma enam refereerima ei hakka. Lugege ise 😛

  Tiiseriks: http://www.youtube.com/watch?v=nEobDkQzgc0

 5. 5 Uku
  February 15, 2011 at 00:03

  Ja üleüldse, sealsamas numbris räägitakse veel tüübist, kes tegi esimesed extended remixi ja lõikas-kleepis kokku esimese beatmatchiga mixteibi. Ülejäänud artikleid pole veel lugenud, aga üldiselt on see number kohustuslik ost DJ-le, kes tahab tantsumuusika juurtega kursis olla!

  http://store.waxpoetics.com/products/issue-45

 6. 6 Paul
  February 15, 2011 at 14:23

  Wow! See Hardy tagurpidi tehnika on ikka väga lahe! Soundcloudis on üks tema klubilindistus aastast 87, mis on täiesti monumentaalne! Inimesed võisid reaalselt karp lahti klubist lahkuda. Totaalne uenduslikkuse overkill!

  Miks on muidu siin:

  http://soundcloud.com/r_co/ron-hardy-live-club-c-o-d-chicago-1987

 7. 7 Paul
  February 15, 2011 at 14:27

  Segased momendid, filterdamised, akapellad, tuule-soundid jne. 35. minutil võis terve klubi täiesti hulluks minna.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


Well Played, Sir

Muusikablogi muusikasõpradelt muusikasõpradele. Kui sul on mõni omatehtud lugu, remiks või miksteip, mida tahaksid siin promoda, siis kirjuta meile: wellplayedblog@gmail.com

Statistika

 • 185,946 lööki

%d bloggers like this: